Nálev na nakladanie nepokrýva celú zeleninu
Nakladané uhorky v pohároch by mali byť uložené v pohári pomerne tesne, čo zabráni ich vyplavovaniu v náleve, ktorý sa skladá najmä z vody, octu a soli. Cieľom nálevu je okrem iného chrániť zeleninu pred kyslíkom. Ak sa nakladané uhorky uložia do pohárov pomerne voľne, môžu vyplávať na povrch a kvasenie prebehne správne len vtedy, ak sú uhorky úplne ponorené v náleve.
Uhorky sú vnútri duté
Je to chyba nevhodne zvolenej zeleniny.
Niekedy ide nakladanie uhoriek na zimu zdanlivo hladko. Keď však príde čas ich ochutnať, zistíme, že nie všetko prebehlo správne. Uhorky nakladané v pohároch sa ukážu byť vo vnútri duté. Dôvodom je pravdepodobne výber staršej zeleniny. Na nakladanie uhoriek sú najlepšie mladé, svetlé, stredne veľké exempláre. Takisto sa oplatí vyhnúť sa uhorkám s príliš tmavou šupkou. Pred nakladaním zeleninu dobre očistite. Často sa tiež používa namáčanie do studenej vody na niekoľko hodín. To ich spevní.
Nakladanie uhoriek pri príliš vysokej teplote
Niektorí ľudia sa domnievajú, že nakladanie uhoriek na zimu by sa malo vykonávať pri izbovej teplote, pretože čím vyššia je teplota, tým rýchlejší je proces kvasenia. Pri vyšších teplotách hrozí, že sa uhorky pokazia skôr, ako sa proces kvasenia dokončí. Príliš vysoká teplota je preto riskantná.
Používanie nesprávneho typu soli
Ako pripraviť uhorky, aby kvasenie prebehlo bez problémov? Nakladané uhorky sa nezaobídu bez soli, ktorá sa používa v procese kvasenia. Častou chybou je výber jodizovanej soli. Prečo by sme sa jej mali vyhnúť? Pretože vlastnosti jódu spomaľujú proces fermentácie. Nakladanie uhoriek je najlepšie vykonávať s kamennou soľou, pretože obsahuje ďalšie cenné minerály.